Hakkımızda

ÜSKÜDARLI ÜNAL TURŞULARI

Üsküdarlı Ünal Turşuları olarak 1957 tarihinde 300m2 alan üzerinde ticari faaliyetine başlamış olan firmamız 2000 yılında 1500m2 ye çıkarttığı üretim alanı ve sürekli olarak, gerekli makine, teçhizat, ekipman ve bina yatırımlarına ağırlık vererek gıda sektöründe gelişmeye hızlı bir şekilde devam etmiştir.

Tamamı 1500 m2 kapalı alan, 4000 m2 fermantasyon ve 6000 m2 açık alan tesisimizde üretim yapmaktayız.

 

ÜRETİMDE GÜVENLİK

ISO 22000 HACCP Gida Güvenligi Yönetim Sistemi Belgelesi

Başarı ve kalitesi resmi makamlarca ispatlanarak her bir ürüne ayrı ayrı Gıda Üretim Sertifikası ve Gıda Sicil Sertifikası almıştır.
Sahip olduğu ISO 22000 HACCP Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi belgelesiyle kalite disiplinini sağlayarak size en kaliteli ve sağlıklı hizmet vermeyi birinci planda tutuyoruz.

Müşteri memnuniyeti, hijyen ve kaliteye önem veren firmamız, kaliteden asla taviz vermemektedir. Kullanmış olduğumuz ambalaj ve yardımcı maddeler, insan sağlığına zarar vermeyecek şekilde tamamen gıda yönetmeliklerine uygun olarak seçilmektedir. Ürün temininden başlayarak üretim ve sevkiyat aşamalarına kadar olan süreçlerde oluşabilecek insan sağlığına zararlı her türlü etkeni tespit edip engelleyerek, sofranızda gönül rahatlığıyla tüketebileceğiniz ürünler sunmaktadır.

Üretim deneyiminin getirdiği güvenle türlü turşu, hıyar turşu, salamura yaprak, acı biber turşu, tatlı biber turşu, yunan biber turşu, acur, lahana turşu, domates turşu, kelek, tatlı sos ve acı sos üretmektedir.

Üsküdarlı Ünal Turşuları kazandığı güveni sürdürebilmek, her şeyin en iyisini, en kalitelisini sunabilmek için, araştırma ve geliştirme çalışmalarını büyük bir titizlikle devam ettirmektedir.

ISO 22000 HACCP NEDİR?

Hazard Analysis ana Critical Control Point - Tehlike Analizi ve Kritik Kontrol Noktaları

21. asrın cevap aradığı soru insanin daha sağlıklı ve uzun ömürlü nasıl yaşayabileceğidir. Her türlü doğal ya da yapay zararlı etkenlerin insandan uzak tutulması kaygısı bütün dünyayı yeni arayışlara ve düzenlemelere yönlendirmektedir. ISO 22000 Gıda güvenliği yönetim sistemi gıda sektörünü üreticinin tüketiciye kadar tüm basamaklarıyla bir bütün halinde değerlendirerek, güvenli gıda üretimini sağlayacak bir sistemdir.

ISO 22000 nedir?

1 Eylül 2005'te yayınlanan ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi; dünya çapında güvenli gıda üretim zinciri oluşturmak amacıyla oluşturulmuş uluslararası bir standarttır. Tedarikçiler, kullanıcılar, yasal otoriteler, tüketiciler ve tüm ilgili birimler arasında iletişimi ve bu sayede güvenli gıdanın her basamakta izlenebilirliğini sağlamayı esas almaktadır.
Bu Standart, gıda zinciri boyunca son tüketime kadar gıda güvenliğini sağlamak için takip eden genellikle anahtar öğeler olarak kabul edilen öğeleri birleştiren gıda güvenliği yönetim sistemi için ihtiyaçları tanımlanmaktadır. Bu ihtiyaçlar;

  • İnteraktif iletişim
  • Sistem yönetimi
  • Ön gereksinim Programları
  • HACCP Prensipleri